وکیل سایبری از بهترین و متخصص‌ترین وکلایی می‌باشد که در سال‌های اخیر در جریان پرونده‌های مختلف در حوزه جرائم رایانه‌ای نقش خود را ایفا کرده است. تمامی جرایم را مورد بررسی قرار داده و بهترین نحو ممکن آنها را به اتمام رسانده است. این وکیل دارای پروانه وکالت می‌باشد و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته شده است و این امکان را دارد که در جریان پرونده‌های مربوط به حوزه جرایم رایانه‌ای فعالیت داشته باشد. اگر شما در دسته کسانی هستید که می‌خواهید در مورد بهترین وکیل سایبری اطلاعات جامع و کامل داشته باشید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با تمامی نکات قانونی و مسائل حقوقی این امر آشنا شوید.

وظایف وکیل سایبری چیست

در پرونده‌های مربوط به جرایم رایانه‌ای وکیل سایبری ورود می‌کند و می‌تواند نقش بسیار مهم و اساسی داشته باشد. کمک می‌کند تا افراد بتوانند در چنین پرونده‌هایی به نتیجه مطلوب برسند. همانطور که می‌دانید امروزه به دلیل گسترش فضای مجازی، تعداد پرونده‌های مربوط به جرایم اینترنتی بسیار افزایش یافته است و افراد زیادی قربانی این پرونده‌ها شده‌اند. وکلا می‌توانند به عموم مردم که آشنایی خاصی با این فضا ندارند کمک کنند. یکی از مهمترین خدمات مربوط به این حوزه مشاوره است. شما می‌توانید با مشاوره گرفتن از افراد متخصص در زمینه‌های مختلف اطلاعات جامع و کامل به دست بیاورید. همچنین می‌توانید دیدگاه نسبتا جامعی در مورد دعاوی مختلف و پرونده‌های درگیر با آن به دست بیاورید.

بهترین وکیل سایبری علاوه بر اینکه دارای دانش حقوقی بسیار بالایی است در حوزه مربوط به جرایم رایانه‌ای و پیگیری پلیس فتا تجربیات نسبتاً گسترده‌ای دارد. برای همین افراد با تکیه بر دانش حقوقی و توانایی‌های منحصر به فرد آنها می‌توانند در جریان پرونده‌ها موفق شوند. حوزه اینترنت و جرایمی که به آن مربوط می‌شود بسیار گسترده است و از آنجایی که این پرونده‌ها را نمی‌توان به راحتی و بدون داشتن مدارک عینی اثبات کرد باید از وکیل در این زمینه کمک بگیرید. وکلای جرایم سایبری در موارد مختلف فعالیت می‌کنند.

از جمله جرایم رایانه‌ای و اینترنتی، تقلب، کلاهبرداری آنلاین، آزار و اذیت، سرقت اطلاعات و نشر غیرقانونی آنها همگی در حوزه کار وکیلان هستند. برای طرح دعوای جرایم سایبری باید یک سری اقدامات را لازم دهید. ابتدا باید به یک وکیل معتبر مراجعه نمایید. سپس با تهیه دادخواست و مدارک مورد نیاز آن را به دادگاه تقدیم کنید. سپس پرونده به پلیس فتا ارجاع داده می‌شود و با توجه به پیچیدگی و حساسیت پرونده، وکیل با تخصص و تجربه در زمینه جرایم از حقوق و منافع شما دفاع می‌کند.

وکیل سایبری کیست

انواع جرایم سایبری

هک: نفوذ به سیستم و یا شبکه‌های کامپیوتری به صورت غیرقانونی جز هک محسوب می‌شود. افراد در این صورت می‌توانند به اطلاعات حساس و یا تخریب داده‌ها دست پیدا کنند، بنابراین جز یکی از جرایم سایبری محسوب می‌شود.

بد افزارها: استفاده از نرم‌افزارها و برنامه‌های مخرب از جمله ویروس‌ها، تروجان‌ها، ورم‌ها برای آسیب رسانی و دزدیدن اطلاعات از انواع جرایم سایبری در ایران است.

کلاهبرداری الکترونیکی: تلاش برای به دست آوردن انواع اطلاعات حساس از طریق ایجاد سایت و یا ایمیل‌های تقلبی

سرقت هویت: به دست آوردن اطلاعات شخصی دیگران برای سودجویی و یا ارتکاب جرایم دیگر.

حملات سایبری به زیرساخت‌های بحرانی: حمله به سیستم‌های اجتماعی، اقتصادی و یا امنیتی کشور به منظور تخریب ساختارهای حیاتی

ترویج اطلاعات غیرقانونی: جمع آوری اطلاعات حساس مربوط به سازمان‌ها و دولت‌ها و انتشار آنها به صورت غیرقانونی

سوء استفاده از رسانه‌های اجتماعی: ترغیب افراد برای انجام اقدامات خاص از جمله انتشار چت، اسکرین شات، عکس و فیلم خصوصی افراد در فضای مجازی

به طور کلی انواع جرایم سایبری در ایران شامل جعل رایانه‌ای، جاسوسی، سرقت نرم‌افزار، نشر اکاذیب، جرایم مرتبط با رایانه علیه حقوق شهروندان، ارتباطات غیر عمومی، انتشار، تولید و در دسترس قرار دادن گذر واژه، توهین به مقدسات مذهبی در فضای مجازی، انتشار محتویات مبتذل، خرابکاری رایانه‌ای، دسترسی یافتن غیر مجاز به دستگاه‌های پردازش داده  از این جرایم به شمار می‌روند. در صورت مواجهه با هر کدام از آنها می‌توانید با بهترین وکیل سایبری در صدرا مشاوره داشته باشید.

مجازات جرایم سایبری چیست

طبق قانون ۲۵ جرایم سایبری اگر شخصی انواع جرایم نام برده شده را انجام دهد از ۹۱ روز تا یک سال به حبس محکوم می‌شود. باید از ۵ تا ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. علاوه بر این با توجه به ماده ۲۹ قانون جرایم رایانه‌ای رسیدگی به آنها در صلاحیت دادگاه محل وقوع جرم می‌باشد. اما در صورتی که برای انواع جرایم گزارش شده محل دقیق مشخص نشده باشد تحقیقات اولیه در دادسرا انجام می‌شود و سپس به دادگاه مربوطه وارد و رای را اعلام مجازات انواع جرایم را تعیین می‌کنند.

وکیل کلاهبرداری اینترنتی

چه زمانی به بهترین وکیل سایبری مراجعه کنیم

جرایم سایبری بسیار متفاوت است و برای پیگیری آنها به دانش بالایی در زمینه تکنولوژی و علوم کامپیوتری نیاز می‌باشد. دسترسی غیر مجاز سامانه‌های رایانه‌ای، شنود غیر مجاز رایانه افراد دیگر و یا تلفن همراه، جاسوسی اینترنتی، منتقل کردن اطلاعات افراد به صورت غیرقانونی جهت تخریب و اخلال در فضای مجازی، سرقت و کلاهبرداری، انتشار اکاذیب، محتوای غیر اخلاقی، منتشر کردن عکس‌ها و فیلم‌های مستهجن، هتک حیثیت افراد، آسیب زدن به شخصیت و حیثیت آنها، منتشر کردن اطلاعات خصوصی و محتویات غیر اخلاقی از جمله عناوین کلی هستند که در دسته جرایم اینترنتی قرار می‌گیرند. دو راه برای پیگیری این پرونده‌های کیفری وجود دارد. اولین راه این است که به بهترین وکیل سایبری  مراجعه کنید تا در راستای مراحل مختلف به آن ورود کرده و در آخر منافع شما را تامین کند. گاهی به دلیل عدم پیچیدگی یا بالا بودن میزان حق الوکاله برخی از افراد به وکیل مراجعه نمی‌کنند برای همین نمی‌توانند در این خصوص به نتیجه مطلوب برسند.

راه‌های پیشگیری از جرایم رایانه‌ای

برای پیشگیری از جرایم سایبری باید به یک سری مسائل امنیتی در فضای آنلاین دقت داشته باشید از جمله این راهکارها رمز عبور قوی به روز رسانی نرم‌افزارها و سیستم عامل‌ها استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی آگاهی از فریب‌های فضای مجازی مراقبت از اطلاعات شخصی استفاده از اتصالات امن اتصال به شبکه‌های وای فای امن با رمز عبور و استفاده از شبکه‌های وی پی ان برای حفاظت از ارتباطات چند مرحله تایید هویت از جمله راهکارهایی هستند جلوگیری از وقوع جرایم سایبری می‌توانید آنها را انجام دهید

ویژگی‌های بهترین وکیل سایبری

برای دریافت راهنمایی از وکیل باید چند نکته را رعایت .کنید در ابتدا باید بدانید که هرچه وکیل شما به جزئیات اشراف بیشتری داشته باشد می‌تواند شما را دقیق‌تر و کاربردی‌تر راهنمایی کند. در هنگام شرح مسئله همه جوانب را در نظر بگیرید. مشاوره حقوقی باید با مشاور جرایم اینترنتی انجام شود زیرا تنها این افراد و وکلا هستند که به قوانین این حوزه اشراف کامل دارند. در آخر این نکته هم قابل عرض است که برای مشورت نهایی در خصوص اقدامات، باید از وکلایی که دارای تجربه بالاتری نسبت به سایرین هستند کمک بگیرید. امروزه تعداد پرونده‌های حوزه جرایم اینترنتی بسیار زیاد شده است اما تعداد بسیار اندکی از وکلا در این حوزه‌های حقوقی دارای تجربه هستند.

مرکز حقوقی صدرا جزء مراکزی است که با کمک بهترین وکیل سایبری با توانایی‌های مختلف در زمینه پیگیری جرایم رایانه‌ای در حال فعالیت است. شما به راحتی می‌توانید با تمامی شماره تماس‌های این مجموعه در ارتباط باشید تا تمامی مسائل و مشکلات خود را در کمترین زمان ممکن حل کنید و بتوانید از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شوید.

وکیل سایبری و جرایم رایانه‌ای با تمامی حقوق در این زمینه آشناست و می‌تواند از پرونده موکل دفاع کامل کند. به کلیه‌ی جرایم اشراف دارد و می‌تواند در پرونده‌هایی مانند کلاهبرداری‌ها و جعل موفق باشد. وکیل خوب تسلط کامل بر علم، حقوق، دانش‌های فنی تخصصی نرم‌افزار، امنیت داده، شبکه دیجیتال، فارمزیک و شبکه‌های اجتماعی دارد. از این رو بهتر از هر کسی می‌تواند در زمینه دعاوی سایبری از حقوق افراد دفاع کند و در صورت وقوع جرایم اقتصادی و مالی کاملا آن ها را راهنمایی کند. پلیس فتا جزء مهم‌ترین سازمان‌هایی است که برای مبارزه با جرایم سایبری در حال مبارزه است و باعث ایجاد امنیت می‌شود. بهترین ویژگی‌های یک وکیل پایه یک دادگستری می‌توان به این مورد اشاره کرد که در موارد ملکی، کیفری، ثبت و خانواده تخصص دارد و در ۹۰ درصد از پرونده‌ها موفق بوده است.

اهمیت وکیل سایبری

وکالت تخصصی در جرایم سایبری بسیار حائز اهمیت است. وکلایی که با تمامی قوانین مربوطه و پیچیدگی‌های آنها آشنا هستند می‌توانند به خوبی از حقوق موکلان دفاع کنند. همچنین آنها می‌توانند به موکلین مشاوره دهند تا از بروز مسائل حقوقی جلوگیری نمایند. وکالت تخصصی در جرایم سایبری امکانات لازم را برای حفظ حقوق منافع موکلان فراهم می‌کند. هزینه بهترین وکیل سایبری نیز با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. از جمله این عوامل می‌توان به سطح پیچیدگی موضوع، مدت زمان لازم برای پیگیری قضیه و تخصص وکیل اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چالش‌ها و پیچیدگی‌های مرتبط با فضای دیجیتال می‌توانید با وکلای تخصصی صدرا آشنا شوید و با آنها مشاوره داشته باشید.

سخن آخر

شما با همکاری بهترین وکیل سایبری می‌توانید در مقابل تهدیدات و خطرات دیجیتالی دفاع قوی‌تری داشته باشید و بتوانید از امور دیجیتالی به بهترین نحو استفاده کنید. وکیل جرایم رایانه‌ای با دانش و تخصص خود می‌تواند از حقوق شما در دنیای دیجیتال محافظت کند و در برابر تهدیدات امنیتی و حقوقی شما را مدافعت نماید. موسسه حقوقی صدرا برای رسیدگی به انواع پرونده‌ها، جرایم رایانه‌ای و ارزهای دیجیتال بیش از دو دهه سابقه دارد. وکلای این موسسه همگی دارای تجربیات بسیار پرباری هستند. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا در اولین فرصت مشاوره دریافت کنید. می‌توانید به صورت آنلاین نوبت مشاوره رزرو کنید و یا به صورت مستقیم با شماره درج شده تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *