بر طبق قانون مجازات‌های اسلامی هرگونه شرط‌بندی که با لفظ قماربازی نیز از آن یاد می‌شود، در هر محیطی اعم از فیزیکی و یا مجازی جرم به شمار رفته و عاملین آن شامل مجازات‌های خاصی خواهند شد. ازاین‌رو هیچ‌گونه سایت شرط‌بندی قانونی در ایران وجود ندارد. این عمل با شرط‌بندی بر روی پول و یا هر چیز ارزشمندی می‌تواند انجام شود. رایج‌ترین نوع شرط‌بندی‌ها در سایت‌های خارجی در قالب یک بازی و یا مسابقه صورت می‌گیرد. چنانچه به هر دلیل آلوده به این عمل شده که در قانون کشور حرام عنوان شده و پول و دارایی خود را در این راه از دست دهید، استفاده از افراد آشنا به قوانین حقوقی و قضایی بهترین راهکار در این زمینه خواهد بود. وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی با توجه به دانش حقوقی می‌تواند شما را در بازپس‌گرفتن پول و دارایی از سایت‌های غیرمعتبر خارجی یاری نماید.

قانون مربوط به شرط‌بندی در ایران

هرگونه فعلی که با عنوان شرط‌بندی و قمار چه به صورت سنتی و روش‌های قدیمی، چه به صورت جدید و از طریق اینترنت و فضای مجازی صورت گیرد بر طبق قوانین فقهی و حقوقی کشور حرام بوده و مرتکبین آن شامل ارتکاب جرم شده‌اند. مطابق با ماده ۷۰۵ قانون مجازات‌های اسلامی که به‌تازگی نیز با تغییرات مهمی همراه بوده است، جزای نقدی و ضبط اموال و عواید حاصل از ارتکاب شرط‌بندی در انتظار مرتکبین این جرم خواهد بود. پس به این نتیجه می‌رسیم که فرد خطاکار در هر شرایطی مستحق مجازات شده و استفاده از وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی تنها باعث پس‌گرفتن پول و دارایی فرد و تخفیف در مجازات او خواهد شد.

به چه سایت‌هایی، سایت شرط‌بندی گفته می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد بسیاری از شرط‌بندی‌ها و قمار در حال حاضر از طریق اینترنت و فضای مجازی صورت می‌گیرد. در این محیط سایت‌هایی وجود دارد که اغلب با پیش‌بینی مسابقات مختلف ورزشی فعالیت می‌کند. تحت این شرایط افراد می‌توانند در این سایت‌ها نتایج مسابقات را پیش‌بینی نموده و به‌ازای آن پول دریافت نمایند؛ البته شرط‌بندی در برخی از سایت‌ها نیز در قالب بازی صورت می‌گیرد که فرد با پرداخت مبلغی وارد بازی شده و طبق قوانین خاصی که اغلب بر اساس شانس است، مبلغی را برنده و یا از دست خواهد داد.

شاید شرط‌بندی در این سایت‌ها در ابتدا با سود قابل‌قبولی همراه باشد که همین امر نیز باعث ترغیب افراد به ادامه این روند می‌شود، ولی در نهایت شاهد قربانیان و مال‌باختگانی خواهیم بود که تمامی دارایی خود را با صرف در این راه ازدست‌داده‌اند. درست است که با اقدام به شکایت و استفاده از وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی می‌توانید نسبت به احقاق حق خود اقدام کنید، اما باید توجه داشته باشید که با انجام این عمل در واقع شما یک مجرم هستید که مستحق مجازات‌های خاصی در این زمینه خواهید بود.

وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی کیست؟

با توجه به اینکه شرط‌بندی یا قمار با انجام فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات در نظر گرفته شده انجام می‌شود، در دسته جرایم کیفری قرار می‌گیرد. ازاین‌رو وکلایی که در زمینه پرونده‌های سایت‌های شرط‌بندی فعالیت می‌کنند، علاوه بر تسلط به قوانین باید دارای تجربه مناسبی در دعاوی کیفری باشند. با توجه به گستردگی سایت‌های شرط‌بندی قانونی یا غیرقانونی بسیار در دنیا، افراد به‌تنهایی قادر به حل این معضل و بازپس‌گرفتن اموال و دارایی‌های خود به خصوص از سایت‌های نامعتبر نخواهند بود. بهترین راهکار هرچند با پرداخت جریمه نقدی برای فرد همراه باشد، استفاده از وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی به عنوان یک فرد خبره و دارای دانش حقوقی است. این فرد با توجه به قوانین مطرح شده در این حوزه قادر به ارائه بهترین راهکار برای احقاق حق موکل خود خواهد بود. چنانچه شرط‌بندی شما در سایت‌های قانونی خارجی انجام شده باشد، با پیگیری‌های وکیل و به لحاظ قانونی طی چند ساعت پول و اموال شما باز پس گرفته می‌شود. در غیر این صورت با شکایت از سایت مورد نظر که دارای نام و نشان بوده و صاحب آن مشخص است، با شکایت و پیگیری‌های وکیل به عنوان شاکی خصوصی قوه قضاییه در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به رسیدگی به چنین شکایتی و بازپس‌گرفتن پول و اموال فرد می‌نمایند.

نحوه شکایت از سایت‌های شرط‌بندی

شکایت در چنین شرایطی و از سایت‌های شرط‌بندی با روش‌های متداول زیر انجام می‌شود:

·        شکایت از طریق ای – نماد

چنانچه سایت شرط‌بندی مورد نظر دارای ای – نماد باشد، افراد متضرر می‌توانند با مراجعه به سایت ای نماد اقدام به ثبت شکایت و تقاضای استرداد پول و اموال خود نمایند. ای – نماد یک مؤلفه است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک به سایت‌های مورد صلاحیت ارائه می‌شود.

·        مراجعه به پلیس فتا

افراد می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا که مسئولیت رسیدگی به جرایم اینترنتی و سایبری را بر عهده دارد، نسبت به ثبت شکایت خود از سایت‌های شرط‌بندی اقدام نمایند.

·        مراجعه به دادسرای جرایم رایانه‌ای

بسیاری از افراد در مواجه با مشکلات حقوقی و قضایی مراجعه به مراجع ذی‌صلاح را بهترین راهکار می‌دانند. در این بخش باید مجدد این مسئله را خاطرنشان کنیم که افرادی که در چنین سایت‌هایی اقدام به شرط‌بندی می‌نمایند، در مرحله اول خود مرتکب جرم شده و مستحق مجازات‌های لازم در این زمینه هستند. ازاین‌رو برای روند رسیدگی به پرونده‌هایی با این موضوعات به وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی مراجعه نمایید. تحت این شرایط علاوه بر کسب اطلاعات از شرایط و قوانین حقوقی در این زمینه، از یک فرد حقوق‌دان برای احقاق حق خود با مجازات‌های کمتر استفاده خواهید کرد. روند شکایت با مراجعه به دادسرای جرایم رایانه‌ای نیز با دردست‌داشتن مدارک هویتی در گام نخست انجام خواهد شد.

در چه صورتی افراد مجبور به شکایت از سایت‌های شرط‌بندی می‌شوند؟

شکایت‌های حقوقی که از سایت‌های شرط‌بندی در مراجع قضایی صورت می‌گیرد، به طور معمول به دو علت اساسی انجام می‌شود:

·        انجام تقلب در سایت شرط‌بندی

متأسفانه، برخی از سایت‌های شرط‌بندی از همان ابتدای شروع به کار باهدف کلاهبرداری راه‌اندازی می‌شوند. این سایت‌ها با توجه به قوانین و فرمول‌هایی که در انجام بعضی بازی‌ها از همان بدو کار انجام می‌دهند، شروع به کلاهبرداری می‌کند. این در حالیست که افراد به هیچ عنوان متوجه این تقلب نشده، در نتیجه شکایت از این سایت‌ها نیز با چالش‌ها و مشکلات خاصی برای افراد غیرمطلع همراه خواهد بود. ازاین‌رو چنانچه با علم به همه مشکلات و مجازات‌هایی که ممکن است برای افراد پیش آید اقدام به شرط‌بندی نمودید، حتماً در سایت‌هایی این عمل را انجام دهید که روند ساده و مشخصی را در طی بازی دنبال می‌کنند.

·        بلاک شدن کاربر توسط سایت

این مورد شکایت از سایت‌های شرط‌بندی به طور معمول از سایت‌های بی‌اعتبار صورت می‌گیرد. تحت این شرایط سایت مورد نظر با بلوکه کردن پول کاربر برنده در شرط‌بندی، مانع از دسترسی او شده و اقدام به استفاده شخصی مبلغ می‌نمایند.

مجازات‌های اعمال شده در قانون برای عاملین و سایت‌های شرط‌بندی

با توجه به اینکه شرط‌بندی و قمار بر طبق عرف و قانون کشور کار حرام است، در نتیجه عاملین ارتکاب این عمل مجرم شناخته شده و طبق قوانین اسلامی مستحق اعمال مجازات‌های خاصی در این زمینه خواهند بود:

  • بر طبق ماده ۷۰۸ قانون مجازات‌های اسلامی هر فردی که اقدام به برپایی قمارخانه نموده و افراد را ترغیب به انجام قمار نماید، محکوم به شش ماه تا دو سال حبس و یا معادل جزای نقدی آن خواهد شد.
  • بر طبق ماده ۷۰۶ قانون مجازات‌های اسلامی هر فردی که آلات و وسایل مخصوص به قماربازی را خریداری یا نگهداری کند محکوم به یک تا ۳ ماه حبس و یا معادل جرایم نقدی در این زمینه خواهد شد.
  • بر طبق ماده ۷۰۷ قانون مجازات‌های اسلامی هر فردی که آلات و وسایل مخصوص به قماربازی را بسازد، بفروشد و یا اقدام به واردکردن آن از خارج کشور نماید، محکوم به سه ماه تا یک سال حبس و یا معادل جزای نقدی آن خواهد بود.
  • بر طبق ماده ۷۰۵ قانون مجازات‌های اسلامی قماربازی با ابزار متفاوت ممنوع و افراد مرتکب آن محکوم به یک تا ۶ ماه حبس و یا ۷۴ ضربه شلاق می‌شوند.

مزایای استفاده از وکیل در شکایت از سایت‌های شرط‌بندی

یکی از عاقلانه‌ترین راه‌ها در مواجهه با مسائل حقوقی و قضایی، استفاده از وکلای مجرب به عنوان یک فرد حقوق‌دان است. به ویژه در مواجهه با سایت‌های شرط‌بندی که دارای طیف گسترده و درعین‌حال پیچیده هستند. از جمله مزایا و نکات مثبت در استفاده از وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

·        ارائه مشاوره حقوقی

وکلایی که در زمینه قمار و شرط‌بندی مشغول به فعالیت هستند، با توجه به رسیدگی به پرونده‌هایی با چنین موضوعاتی می‌توانند مشاوران حقوقی بسیار مناسبی برای افراد به‌دام‌افتاده باشند. در این شرایط وکیل به عنوان یک فرد مسلط به مسائل قانونی موکل خود را از کلیه حقوق و تعهداتی که می‌تواند در مورد سایت‌های شرط‌بندی داشته باشد مطلع می‌کند.

·        حمایت قانونی

وکلایی که در این حیطه کاری مشغول به فعالیت هستند، قادرند به عنوان نماینده حقوقی فرد به دادگاه مراجعه و در حین انجام جلسات دادرسی به عنوان حامی قانونی موکل خود اقدام به دفاع نمایند.

·        شکایت و دفاع

همان‌طور که می‌دانید یکی از مراحل اصولی در انجام کارهای قضایی، تنظیم درست و حساب شده شکواییه و جمع‌آوری مستندات و لوایح دفاعی قوی است که به خصوص در زمینه شکایت از سایت‌های شرط‌بندی بسیار مهم و حائز اهمیت است. استفاده از یک وکیل مسلط به چنین موضوعات قضایی می‌تواند بسیار مهم و کاربردی باشد.

·        اطلاع از قوانین مربوطه

از جمله مزایای استفاده از وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی، تبحر و تجربه او در انجام امور مربوط به پرونده‌های قمار و شرط‌بندی است. چنین فردی با انجام امور قانونی در حل چنین پرونده‌هایی به قوانین مربوط به قمار و شرط‌بندی مسلط بوده و بهترین راهکار را در حل پرونده ارائه می‌کند.

·        حفظ حقوق موکل

وکیلی که در حیطه شکایت از سایت‌های شرط‌بندی فعالیت می‌کند با داشتن تخصص و دانش لازم در جهت حفظ حقوق موکل خود عمل نموده و در صورت هرگونه نقض حقوق، اقدامات قانونی لازم را دراین‌خصوص انجام می‌دهد.

کلام پایانی

یکی از مواردی که از گذشته در همه جای دنیا رواج داشته، شرط‌بندی و قمار است. در این شرایط اشخاص مختلف بر سر مبلغی پول، ملک، ماشین و یا هر وسیله ارزشمند دیگر شرط‌بندی نموده و اقدام به یک بازی مشخص می‌کنند. در انتهای این بازی فرد برنده مالک چیزی می‌شود که بر سر آن شرط بسته شده است. باگذشت زمان شکل این فعالیت نیز دچار تغییر شده و علاوه بر مکان‌های حقیقی، در محیط‌های مجازی و از طریق سایت‌های مختلف شرط‌بندی افراد اقدام به این کار نمودند.

بر طبق قانون مجازات‌های اسلامی که در ایران به تصویب رسیده، انجام هرگونه شرط‌بندی و قمار ممنوع و مرتکبین آن مجرم شناخته شده و مجازات‌های خاصی متوجه آنها خواهد شد. به همین علت در صورتی که به هر دلیلی در دام چنین جرایمی گرفتار و متحمل خسارت و ضرر شده‌اید، بهترین راهکار برای حل‌وفصل با کمترین آسیب استفاده از وکیل است. وکیل شکایت از سایت شرط‌بندی با توجه به اطلاع از قوانین و لوایح مختلف قانونی در چنین پرونده‌هایی می‌تواند بهترین راهکار را برای حل بهتر پرونده‌های مربوط به شرط‌بندی به موکل خود ارائه نماید. در اینجا شما نیاز به یک وکیل سایبری و یا یک وکیل کلاهبرداری اینترنتی جهت استیفای حقوق خود دارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *