وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال

متاسفانه جرایم رایانه‌ای هر روز افزایش پیدا می‌کنند. قطعاً همه‌ی ما یک بار نام ارز دیجیتال را شنیده‌ایم. پیش از اینکه به بررسی وظایف وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال بپردازیم می‌خواهیم یک سری اطلاعات کلی در این باره مطرح کنیم. ارز دیجیتال، شکلی از پول دیجیتال می‌باشد که بر پایه دانش رمزگذاری طراحی شده است. اکثر این رمز ارزها برای بهره‌مندی از ویژگی‌های اساسی مانند شفافیت، غیرمتمرکز بودن و تغییر ناپذیر بودن از بلاکچین‌ها استفاده می‌کنند. در رابطه با رمز ارز، قوانین شفاف کریپتوکارنسی وجود ندارد؛ بنابراین یک وکیل ارز دیجیتال باید دانش و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد و با تمامی مسائل ارزهای دیجیتال و بازار کریپتوکارنسی آشنا باشد.

ارز دیجیتال چیست

ارز دیجیتال همانطور که اشاره کردیم در واقع ماهیتی غیر متمرکز دارد و هیچ گروه، نهاد و یا سازمانی آن را کنترل نمی‌کند. کریپتوکارنسی این امکان را به وجود آورده است که افراد بدون هیچگونه واسطه‌ای بتوانند ارزهای دیجیتال را از فردی به فرد دیگر انتقال دهند. برای جابجایی و انتقال این ارزها نیازی نیست حساب خاصی باز کنید یا از خدمات سازمان‌های واسطه‌ای بهره‌مند باشید. ارزهای دیجیتال به دلار و پول‌های دیگر شباهت بسیار زیادی دارند و با توجه به سازوکارهای مختلف عرضه می‌شوند. پروسه تولید برخی از این ارزها نظیر بیت کوین با استفاده از ماینینگ صورت می‌گیرد و تمامی سکه‌ها از ابتدا به صورت استخراج شده درون شبکه قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال

وکلایی که در این حوزه اطلاعاتی به روز و مطابق با آخرین تغییرات دارند، می‌توانند بهترین راه حل‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار موکلان خود قرار دهند. وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال با نام وکیل دعاوی ارزی نیز شناخته می‌شود که به صورت تخصصی و حرفه‌ای در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند و دانش کافی را دارد. این نکته قابل ذکر است که این حوزه مانند دیگر حوزه‌های حقوقی پروانه وکالت تخصصی ندارد. یک وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال با تمامی راهکارهای قانونی آشناست. وجدان‌کاری وقت شناسی، صبور بودن از ویژگی‌های بارز او به شمار می‌رود. وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال باید با تمامی مراحل شکایت و تسلیم آن به مراجع قضایی آشنا باشد.

وکیل‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند بعد از اینکه پرونده مذکور را پذیرفتند تمامی اطلاعات مورد نیاز را از موکل خود دریافت سپس با توجه به قوانین و شرایط موجود بهترین تصمیم را اتخاذ می‌کنند. در ابتدا اشاره کردیم که این روزها در رابطه با ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی قوانین خاصی در نظر گرفته نشده است؛ بنابراین وکیل دعاوی ارزی برای به نتیجه رساندن پرونده وظیفه دارد که بهترین راه حل ممکن را انتخاب کند.

مشاهده کنید : وکیل کلاهبرداری اینترنتی

حیطه‌کاری و جرائم مربوط به وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال

معمولاً اکثر دعاوی و جرم‌هایی که در حوزه رمز ارزها اتفاق می‌افتند توسط وکیل ارز دیجیتال قابل پیگیری هستند. وکلایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند می‌توانند پرونده‌هایی که به نقل و انتقال پول یا جابجایی آنها وابسته است را در دست بگیرند. اگر بخواهیم یک مثال در این باره بگوییم باید به این مورد اشاره کنیم که گاهی ممکن است واریز یا برداشت فرد به صرافی ارز دیجیتال انجام شده باشد اما این عملیات در پنل شخصی کاربر ثبت نشده است. در این صورت کاربر به راحتی می‌تواند مسئله را پیگیری کرده و از صرافی مورد نظر شکایت کند. نکته دیگری که می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که عموماً کلاهبرداری‌هایی که در این عرصه انجام می‌شوند توسط افراد سودجو و فرصت طلب است که امکان پیگیری آنها تا حد زیادی وجود دارد.

باید توجه کنید که به دلیل غیر متمرکز بودن تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال، عدم وجود قوانین شفاف و عدم دانش لازم در زمینه رمز ارز میان مردم احتمال از دست رفتن سرمایه یا به نتیجه نرسیدن در پرونده‌ها وجود دارد. برای مثال برخی از افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند این امکان را دارند که با ساخت توکن‌های تقلبی اقدام به ساخت Dump و Pump کنند که در این صورت شما نمی‌توانید آنها را به دام بیندازید. در صورتی که کلاهبرداری یا سرقت ارز در کشورهای دیگر صورت بگیرد وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال قادر به انجام اقدامات خاصی نخواهد بود؛ زیرا وکیل قادر نیست انتقال پول یا جابجایی ارز را دنبال کند و در نهایت پرونده به نتیجه نمی‌رسد.

انواع کلاهبرداری ارز دیجیتال

در سال‌های اخیر کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌های زیادی در این حوزه مشاهده کردیم. در ادامه به انواع مشهورترین این کلاهبرداری‌ها می‌پردازیم. یکی از آنها کیف پول تقلبی و صرافی‌های تقلبی است. پروژه‌های پانزی، هرمی، شبکه‌ای، پامپ و دامپ، تشکیل صفحات ایمیل و فیشینگ‌های جعلی، ارائه پیشنهادهای وسوسه انگیز مانند جایزه‌ها و ارزهای دیجیتال رایگان، فروش توکن‌های تقلبی بی‌ارزش و بی‌هدف که هیچ کمکی به شما نخواهند کرد، اضافه شدن توکن‌های ناشناس در کیف پول، همکاری و استفاده از تیم‌های پشتیبانی تقلبی که با هدف کلاهبرداری تشکیل می‌شوند و بسیاری از این روش‌ها باعث فریب مردم شده‌اند. در این صورت فرد در کمتر از یک ثانیه سرمایه خود را از دست می‌دهد. بنابراین افراد یا وکلایی که در این امور آشنایی لازم را ندارند نمی‌توانند این نوع پرونده‌ها ورود کنند.

نحوه‌ی شکایت از صرافی ارز دیجیتال

در برخی از موارد هست که سایت‌ها به شکل جعلی فعالیت می‌کنند. یعنی ظاهر آنها هیچگونه مشکلی ندارد و سرمایه‌گذاران ارز تصور می‌کنند که می‌توانند از این سایت به عنوان یک سایت معتبر استفاده کنند در نتیجه افراد تمامی اطلاعات خود را در اختیار سایت‌ها قرار می‌دهند و صرافی‌های جعلی با استفاده از ارزهای دیجیتالی در خرید و فروش رمز ارزها مرتکب جرم می‌‌شوند. در این موقعیت سرمایه‌گذار باید برای شکایت از صرافی ارز دیجیتال اقدام نماید. مشاوره با وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال این امکان را به وجود می‌آورد تا شما بتوانید بخش زیادی از سرمایه را که از دست داده‌اید بازگردانید. چنانچه صرافی‌های ارز دیجیتال در ازای پولی که از کاربران دریافت می‌کنند ارز دیجیتال به آنها ارائه ندهند افراد به شکل حقوقی و کیفری امکان پیگیری مسئله را دارند. برای ثبت شکایت خود ابتدا بهتر است به مشاورین و وکلای خبره مراجعه کنید که در این زمینه تجربه و دانش کافی را داشته باشند.

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم همواره افرادی با اهداف مجرمانه سعی دارند تا مردم را فریب بدهند و سرمایه‌های ارزی آنها را تصاحب کنند. به همین منظور برای آشنایی با مقررات و جرائم بهتر است با وکلای با تجربه و قابل اعتماد مشورت داشته باشید. در صورتی که به دلیل کلاهبرداری از حساب و سرقت ارزهای دیجیتالی تمامی سرمایه‌های ارزی خود را از دست داده‌اید توسط قانون حق بازگرداندن آن را خواهید داشت. با پیگیری و به کمک وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال می‌توانید وجه از دست رفته را بازگردانید.

وکلای ارز دیجیتال موسسه حقوقی صدرا با دانش و تجربه بالایی که در این زمینه دارند نسبت به احقاق حقوق کمک خواهند کرد. به این نکته هم توجه داشته باشید که کمک گرفتن از وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال در زمینه جرائم ارز دیجیتال باعث می‌شود که شما به نتیجه مطلوب برسید. موسسه حقوقی صدرا تاکنون به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرده است. به کمک علم، تجربه و مهارت حقوقی اعضای خود توانسته در این زمینه پیشرفت داشته باشد. شما می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره از طریق سایت اقدام نمایید و با وکلای ما صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *